5 mitów o wyrobach z poroża

1. Często będąc na targach branżowych słyszymy opinie, że wyroby z poroża pewnie bardzo trudno jest utrzymać w czystości. Może się tak wydawać, ponieważ dekoracje z poroża mają nieregularny kształt, więc jak osadzi się na nich kurz, to trudniej jest go zetrzeć. Jest to jedynie połowa prawdy, bo z drugiej strony meble z poroża są bardzo odporne na zakurzenia. Inaczej mówiąc, trudniej zetrzeć kurz z poroża, niż chociażby z dekoracji drewnianych, ale żeby utrzymać ozdoby z poroża w czystości, nie trzeba ich wycierać aż tak często. Oczywiście wszystko zależy od stężenia pyłów w pomieszczeniu, w którym znajduje się poroże, ale w standardowych warunkach, wystarczy czyścić meble, dekoracje i żyrandole z  poroża raz na kilka miesięcy.

Wyroby z poroża są odporne na kurz

Wyroby z poroża są odporne na kurz

2. Kiedy prezentujemy fotel z poroża, wiele osób boi się na nim usiąść w obawie czy aby na pewno mebel ich utrzyma, wtedy często słyszymy pytanie: “Panie, a to się nie nie zawali jak usiądę?”. Nie ma się czego bać, poroże jest bardzo twardym surowcem, a meble składane są nie na klej, a przy użyciu wkrętów stalowych, także konstrukcja wyrobów jest bardzo stabilna. Nie dość, że nic nie pęknie, to także nic nie trzeszczy, a wszystkie elementy są mocno połączone ze sobą.

Meble z poroża są całkowicie funkcjonalne

Meble z poroża są całkowicie funkcjonalne

3. Wielu klientów zastanawia się przed zakupem, gdzie umieszczą meble z poroża, które zajmują tak wiele miejsca. To prawda, że wyroby z poroża zajmują przeważnie więcej miejsca, niż meble robione z innych materiałów. Mamy tego świadomość, dlatego prawie każdy mebel, czy dekoracja z poroża, które tworzymy, oferujemy w wersji większej do przestrzennych pomieszczeń, ale również w wersji mniejszej, do pomieszczeń, w których nie ma zbyt wiele miejsca. Dodatkowo poroże jest surowcem bardzo plastycznym i wykonujemy bardzo często przedmioty na indywidualne zamówienie, więc możemy wtedy  zrobić mebel takiej wielkości, aby idealnie pasował do wnętrza.

Wykonujemy meble z poroża w różnych rozmiarów

Wykonujemy meble z poroża w różnych rozmiarów

4. Opinia, że dekoracje z poroża są zbyt zdobne, przez co nie pasują do wnętrz. Początkowo faktycznie staraliśmy się maksymalnie dodawać ozdobniki do wyrobów z poroża, chociażby poprzez dodawanie dużej ilości  grawerunków do mebli i żyrandoli z poroża. Z czasem zauważyliśmy jednak, że wielu osobą podobają się nasze realizacje, ale preferują bardziej minimalistyczny styl. Te doświadczenia skłoniły nas, do tworzenia wyrobów z poroża, które mają mniej zdobień lub są tworzone ze zrzutów mniejszych lub jaśniejszych. Taki kompromis pozwolił nam rozpocząć wykonywanie mebli z poroża, które idealnie mogą się wpasowywać w różne style aranżacji wnętrz.

Ozdoby z poroża nie zawsze muszą być bardzo zdobne

Ozdoby z poroża nie zawsze muszą być bardzo zdobne

5. Chyba najbardziej powszechnym mitem, nie tyle o wyrobach z poroża, co o samym porożu jest  stwierdzenie, że przy pozyskiwaniu poroża, zwierzęta są zabijane. Na szczęście my rzadko słyszymy ten argument, bo nasi klienci są świadomi tego, w jaki sposób poroże jest pozyskiwane. Jednak mamy świadomość, że wiedza o tym, że jeleniowate zrzucają co roku poroże, a następnie w końcu kilku miesięcy odrasta im ono na nowo, a wyroby z poroża są tworzone ze znalezionych przez zbieraczy zrzutów nie jest powszechna. Właśnie dlatego za każdym razem, gdy mamy styczność, z osobą, która nie wie jak wygląda cykl życia poroża, tłumaczymy jej to, do czego również Was namawiamy.

Poroże jest naturalnie zrzucane przez jeleniowate co roku

Poroże jest naturalnie zrzucane przez jeleniowate co roku

Newsletter
Dowiedz się w jaki sposób wyroby z poroża mogą uczynić wnętrze twojego domu jeszcze piękniejszym!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl