Cykl życia poroża
Cykl życia poroża

Przez lata zajmowania się porożem, wielokrotnie byłem pytany o ekologiczność wyrobów z poroża. Dla mnie, jak i dla znakomitej większości naszych klientów, jest to oczywista kwestia, natomiast spotykając się z coraz liczniejszymi pytaniami w tej kwestii, ostatnio zdałem sobie sprawę, że to wcale nie jest element wiedzy powszechnej. Dlatego w tym artykule postaram się opisać cykl życia poroża i wyjaśnić dlaczego według mnie jest to jeden z bardziej niezwykłych tkanek, bądź surowców w zależności o jakim etapie rozwoju poroża mówimy.

czytaj całość »
Do jakiego stylu wnętrz pasują wyroby z poroża?
Do jakiego stylu wnętrz pasują wyroby z poroża?

Istnieją dziesiątki, jeśli nie setki stylów dekoracji wnętrz, jednak najpopularniejszym podziałem jest rozróżnienie na styl nowoczesny i klasyczny. Gdyby się zagłębić w temat, to jasne staje się, że to bardzo uproszczony podział, a projektanci wyróżniają mnóstwo stylów wnętrzarskich, stosując przy tym rozmaite metody podziału. 

czytaj całość »
5 mitów o wyrobach z poroża

Wyroby z poroża, mimo że są całkowicie funkcjonalne, to przez wiele osób nie są dobrze znane. Meble, ozdoby, czy żyrandole z poroża to przedmioty rzadko spotykane w życiu codziennym, szczególnie przez osoby niezwiązane z myślistwem, dlatego powszechne wyobrażenia o meblach z poroża, czy nawet o samym porożu jest nieprawdziwe. Tym wpisem chcemy trochę wyjaśnić, co ludzie często myślą o dekoracjach z poroża, a co nie zawsze musi być prawdą. Przeczytaj, a może sam czymś się zaskoczysz!

czytaj całość »
Prezent dla myśliwego

Zwyczaj dawania prezentów z okazji Bożego Narodzenia kultywowany jest w większości regionów całego świata. Także w Polsce od lat zostawiamy upominki pod choinką, by sprawić radość swoim bliskim. Niezależnie od tego, czy przekonani jesteśmy, że prezenty przynosi Mikołaj, Gwiazdor, Dzieciątko czy Gwiazdka, z pewnością każdy z nas przyzna, że dawanie upominków jest miłe. Jaki upominek możemy kupić dla myśliwego?

 

czytaj całość »
Dekoracje z poroża w wystroju świątecznym

Zbliża się najbardziej magiczny okres w roku. Czas, w którym wszelkie smutki i rozterki odchodzą na bok. Czas, gdy spotykamy się z całą rodziną przy świątecznym stole, by wspólnie cieszyć się atmosferą miłości, pokoju i rodzinnego ciepła. W czasie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia myślimy nie tylko o prezentach, ale również o świątecznych dekoracjach. Te można wykonać niemal ze wszystkiego. Przekonajcie się, że również dekoracje z poroża będą idealnie pasować do świątecznej atmosfery.

 

 

czytaj całość »
Podobieństwo wyrobów z poroży.
Podobieństwo wyrobów z poroży.

Z porożem jest jak z płatkami śniegu, nie sposób znaleźć dwa identyczne zrzuty. Podobne są pary, w których jedna tyka jest często symetrycznym odbiciem drugiej. Duże podobieństwo zachodzi także między zrzutami z kolejnych lat, pochodzących od tego samego osobnika, w tym przypadku mamy jednak do czynienia z różnicą wielkości zrzutów. Jakbyśmy nie szukali, niezależnie od ilości porównywanych poroży, wniosek jest jeden, nie ma dwóch takich samych tyk. Fakt, że zrzuty mają różne kształty bardzo nas cieszy, ponieważ dzięki temu mamy większe pole do popisu. Z jednej strony nie jest możliwe stworzenie dwóch identycznych wyrobów z poroży, ale z drugiej strony każda nasza praca jest indywidualnym, niepowtarzalnym dziełem, co sprawia dużo radości i daje poczucie indywidualnego podejścia do każdego zamówienia.

czytaj całość »
Grawerowanie w porożu
Grawerowanie w porożu

      Grawerowanie w porożu to najbardziej artystyczna praca związana z tworzeniem wyrobów z poroża. Sztuka ta wymaga nie tylko ogromnej precyzji, ale także niesamowitej cierpliwości. Wykonanie grawerunku w porożu to proces twórczy, który zaczyna się od pomysłu.

czytaj całość »
Jak oświetlić salon myśliwski?
Wielu z Was marzy o własnym salonie myśliwskim, czyli pokoju z trofeami, wystrojem myśliwskim i zwykle też z kominkiem. Kiedy po różnych perypetiach uda im się w końcu stworzyć salon myśliwski i wyposażyć go, często pojawia się ten sam problem. Jak oświetlić ten pokój? Salon myśliwski, mimo że jest miejscem, w którym myśliwi bardzo lubią spędzać czas, bo czują się tam jak w lesie, to biorąc pod uwagę przestrzeń całego domu ustępuje ważności takim pomieszczeniom jak kuchnia czy sypialnia. Właśnie dlatego pomieszczenie na pokój myśliwego wybierane jest zwykle na końcu, trochę na zasadzie: „bo tu akurat został niewykorzystany pokój”.

Oprócz nie zawsze dobrej lokalizacji innym czynnikiem utrudniającym oświetlenie są nietypowe elementy wyposażenia, czyli trofea myśliwskie, które oczywiście sprawiają, że pokój staje się wyjątkowy, ale często kosztem dużej ilości ciemniejszych miejsc. Niedostateczne oświetlenie pomieszczenia może także wynikać z dużej ilości drewnianych elementów w salonie, które z jednej bardzo wpasowują się w klimat myśliwski, ale znów kosztem gorszego oświetlenia. Na szczęście współcześnie istnieje wiele metod rozjaśniania ciemnych pomieszczeń. Możemy znaleźć najróżniejsze lampy, czy inne źródła światła, które zmienią ponure pomieszczenie w ładnie oświetlony pokój, w którym chce się spędzać czas. Najlepszym rozwiązaniem łączącym funkcje dobrego oświetlenia i myśliwskiego charakteru są żyrandole i kinkiety z poroża.

 

Nasze żyrandole i kinkiety są połączeniem estetyki i funkcjonalności. Jeśli macie słabo oświetlony salon myśliwski, polecamy szczególnie żyrandole z kozła, w których żarówki skierowane są ku górze, co sprawia, że światło równomiernie się rozchodzi. Te lampy nie maja kloszy na żarówkach, co sprawia, że światło nie jest tłumione i bardzo dobrze oświetla pokój.

czytaj całość »
Newsletter
Dowiedz się w jaki sposób wyroby z poroża mogą uczynić wnętrze twojego domu jeszcze piękniejszym!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl