Grawerowanie w porożu 0
Grawerowanie w porożu

      Grawerowanie w porożu to najbardziej artystyczna praca związana z tworzeniem wyrobów z poroża. Sztuka ta wymaga nie tylko ogromnej precyzji, ale także niesamowitej cierpliwości. Wykonanie grawerunku w porożu to proces twórczy, który zaczyna się od pomysłu.

czytaj całość »
Jak oświetlić salon myśliwski? 0
Wielu z Was marzy o własnym salonie myśliwskim, czyli pokoju z trofeami, wystrojem myśliwskim i zwykle też z kominkiem. Kiedy po różnych perypetiach uda im się w końcu stworzyć salon myśliwski i wyposażyć go, często pojawia się ten sam problem. Jak oświetlić ten pokój? Salon myśliwski, mimo że jest miejscem, w którym myśliwi bardzo lubią spędzać czas, bo czują się tam jak w lesie, to biorąc pod uwagę przestrzeń całego domu ustępuje ważności takim pomieszczeniom jak kuchnia czy sypialnia. Właśnie dlatego pomieszczenie na pokój myśliwego wybierane jest zwykle na końcu, trochę na zasadzie: „bo tu akurat został niewykorzystany pokój”.

Oprócz nie zawsze dobrej lokalizacji innym czynnikiem utrudniającym oświetlenie są nietypowe elementy wyposażenia, czyli trofea myśliwskie, które oczywiście sprawiają, że pokój staje się wyjątkowy, ale często kosztem dużej ilości ciemniejszych miejsc. Niedostateczne oświetlenie pomieszczenia może także wynikać z dużej ilości drewnianych elementów w salonie, które z jednej bardzo wpasowują się w klimat myśliwski, ale znów kosztem gorszego oświetlenia. Na szczęście współcześnie istnieje wiele metod rozjaśniania ciemnych pomieszczeń. Możemy znaleźć najróżniejsze lampy, czy inne źródła światła, które zmienią ponure pomieszczenie w ładnie oświetlony pokój, w którym chce się spędzać czas. Najlepszym rozwiązaniem łączącym funkcje dobrego oświetlenia i myśliwskiego charakteru są żyrandole i kinkiety z poroża.

 

Nasze żyrandole i kinkiety są połączeniem estetyki i funkcjonalności. Jeśli macie słabo oświetlony salon myśliwski, polecamy szczególnie żyrandole z kozła, w których żarówki skierowane są ku górze, co sprawia, że światło równomiernie się rozchodzi. Te lampy nie maja kloszy na żarówkach, co sprawia, że światło nie jest tłumione i bardzo dobrze oświetla pokój.

czytaj całość »
Newsletter
Jeśli podobają Ci się wyroby z poroża, zostaw swój e-mail, a będziemy Cię informowali na bieżąco o nowościach i ciekawostkach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl